כיצד נוכל להגביר פוריות באופן טבעי

בבחינת כלל המקרים המגיעים בסופו של דבר לטיפולי פוריות, אפשר לזהות לא מעט מקרים שהיה ניתן לפתור אותם באופן טבעי, וללא התערבות רפואית. הגברת פוריות באופן טבעי היא בהחלט אפשרית, והיא נשענת על מספר עקרונות מרכזיים:

תזונה נכונה

תזונה נכונה היא תזונה מסודרת ובריאה, הכוללת את כל אבות המזון. דיאטות אינטנסיביות או אכילת יתר אינן משקפות תזונה נכונה. כמו כן, כדאי לבדוק מדי פעם את הערכים בדם, ועל פי הצורך להשלים את התזונה באמצעות תוספים מתאימים. כך למשל, תזונה מלאה בוויטמינים ומינרלים עשויה להגביר את ספירת הזרע אצל גברים, ולבטח לסייע באיזון ההורמונלי הן אצל הגבר והן אצל האישה.

 

בעיות משקל

בעיות משקל נקשרות על ידי המחקר הן לבעיות פוריות האישה והן לבעיות פוריות הגבר. בהיבט זה, חשוב לשמור על משקל מאוזן, ללא חריגה חריפה לא כלפי מעלה ולא כלפי מטה. אם אתם סובלים מעודף או חוסר משקל, חזרה למשקל נורמלי יכולה להסדיר באופן מלא את בעיות הפוריות שחוויתם, ולאפשר לכם להימנע מתהליך של טיפולי הפריה.

עישון ואלכוהול

שני גורמים חיצוניים שעלולים להשפיע בצורה דרמטית על פוריות האישה והגבר. העישון מוביל לפגיעה בכלי הדם בגוף ויכול לפגוע בתהליכי פוריות אצל גברים. האלכוהול נמצא כבעל פוטנציאל לפגוע בביוץ ובאיזון ההורמונלי אצל נשים. הימנעות משני אלה היא הכרחית בכל מקרה של בעיות פוריות אצל גברים או נשים.

פעילות גופנית

פעילות גופנית, כמו דברים רבים אחרים יכולה לפגוע בפוריות משני הכיוונים. יותר מדי פעילות יכולה לפגוע באותה מידה כמו היעדר פעילות. ישנם סוגים מסויימים של פעילות גופנית שיעילים יותר ספציפית סביב הנושא של בעיות פוריות, ופעילות יוגה היא המובילה שבהם. פעילות גופנית משפיעה בעיקר על זרימת הדם והאיזון ההורמונלי בגוף, וככזאת יכולה להשפיע הן על פוריות הגבר והן על פוריות האישה.

הימנעות משטיפת נרתיק

בעשורים האחרונים נכנסה ההיגיינה אל תוך תחומי חיינו, ועל אף שבמרבית המקרים מדובר במגמה חיובית, במקרה של שטיפה פנימית לנרתיק מדובר בצעד שיכול לפגוע ברמת הפוריות. שטיפה זו פוגעת ברירית צוואר הרחם הנדרש לשימור הזרע במסלולו לעבר הביצית, ובכך פוגעת ברמת הפוריות של האישה.

תזמון

תזמון הוא נושא חשוב ומרכזי בעולם הפוריות, ובמקרים רבים תזמון נכון יכול למנוע תהליכים כמו טיפולי הפריה טבעיים, הזרעה תוך רחמית או הפריה חוץ גופית במרפאת פוריות. תחילה יש לזהות את זמן ביוץ האישה, ובהתאם לכך לתזמן את יחסי המין. כמו כן, כדי לשמר את איכות הזרע מומלץ לקיים יחסים אחת למספר ימים, גם בימים הפוריים וגם באלו שלא, ולהימנע מפליטת זרע יומיים שלושה לפני קיום היחסים.

לסיכום, ישנן דרכים מגוונות להגביר את רמת הפוריות בצורה טבעית, חלקן רלוונטיות יותר עבור אנשים מסויימים לעומת אחרים, וחלקן פחות. משנתגלו בעיות פוריות, מומלץ להקפיד על כל הדרכים להגביר את הפוריות בצורה טבעית.