מהו כירופרקט?

בקצרה, כירופרקט הוא איש מקצוע שעבר הכשרה מקצועית על פי הגדרות ברורות בחוק, הכשרה שנמשכת 4-7 שנים, וזאת על מנת לספק שירותי אבחון, טיפול ומניעה של הפרעות במערכת העצבית שריר-שלד. הפרעות אלה באות לידי ביטוי למעשה, בכאבים שמקורם בעמוד השדרה, ואשר מקרינים על חלקים אחרים בגוף, בדרך כלל באזור הגב והצוואר, אך גם בחלקים אחרים בגוף לרבות הרגל וכף הרגל, הברכיים, האגן, הידיים והזרועות, הכתפיים, הלסת ועוד. טיפול כירופרקט נדרש בשני מצבים מרכזיים:

  • כאב כרוני הקשור למערכת השריר-שלד, לרבות גידים. כאב זה עשוי להיות בר פתרון במסגרת הרפואה הקונבנציונלית והוא עשוי להתאפיין בחוסר יכולת של המערכת הקונבנציונלית לפתור אותו
  • כאב החוזר על עצמו בגלל בעיה מולדת, פעילות בעומס חריג או תנועה שגויה, ובאופן שפוגע באיכות החיים

בשני המקרים הללו, יכול הכירופרקט לספק פתרון מלא או חלקי, וזאת באמצעות טכניקות טיפול חיצוניות בלבד, המבוססות על מערך של הפעלת לחצים על חוליות עמוד השדרה, בעיקר על ידי לחיצות ישירות ועל ידי תרגילי גמישות ומתיחה, המיועדים להפעיל לחץ על החוליות בזוויות שונות ובעוצמות שונות, בהתאם לסוג הכאב, מיקום מקור הכאב ומשתנים נוספים הנבחנים על ידי הכירופרקט.

כירופרקטיקה פריצת דיסק (2)

טיפול בכאבים כרוניים או כאבים החוזרים על עצמם בתדירות גבוהה

כך למשל, אם אתם סובלים מכאבי גב תחתון בכל פעם שאתם מרימים משאות כבדים, אבל במשקל סביר, שיוצא לנו להרים מדי פעם, או שהכאבים מופיעים בכל מספר לילות של שינה בתנוחה "לא נכונה", ייתכן שאתם סובלים מבעיית גב מולדת, מתיחה של גיד בגב, בעיית שרירים בגב וכדומה. במקרה כזה, לרפואה הקונבנציונלית אין הרבה מה להציע לכם חוץ מתכשירים להפגת הכאב ומנוחה עד שהכאב יחלוף לגמרי, על אף שאתם בתוככם יודעים שהוא יחזור שוב בעוד מספר שבועות או חודשים. במקרים כאלה, כירופרקט יכול לטפל בבעיה בטיפול של מספר שניות בודדות, על ידי ביצוע מתיחה והגמשה של הגוף בתנועות כאלה שיוצרות לחץ על החוליות הנדרשות ובעוצמה הנדרשת.

כירופרקט מומחה

פתרון אפקטיבי גם ובעיקר כשלרופא קופת החולים אין מה להציע לכם

בביקור אצל כירופרקט אתם עשויים לחוות חוויית קסם של ממש, כשאתם נכנסים אל חדר הטיפול עם גב תפוס לגמרי, ויוצאים ממנו ללא זכר לכך. ישנם כמובן מקרים שההפרעה בהם היא עמוקה ומקיפה יותר, ובהם תידרש סדרה של טיפולים, או אפילו טיפול קבוע בכל פרק זמן קבוע. את כל התשובות תוכלו לקבל אצל הכירופרקט, ובכל מקרה בו אתם סובלים מכאב כרוני או כאב שחוזר על עצמו באופן שפוגע באיכות החיים שלכם, מומלץ מאוד לפנות לכירופרקט ולבחון את היכולת שלו לסייע לכם, גם ובעיקר כאשר הרפואה הקונבנציונלית בדמותו של רופא בקופת החולים, אינה יכולה להציע לכם פתרון אפקטיבי.