מומחה לטיפולי שורש – כיצד לבחור

השיניים שלנו בפה בנויות כמה וכמה שכבות. כאשר נוצר מצב בו עששת או דלקת מסוג אחר גררה פגיעה אשר חדרה את זגוגית השן ואף את שכבת הדנטין המצויה בשן, יזדקק ככול הנראה המטופל לטיפול שורש. פגיעה בחלק הפנימי של השן, הקרוי גם מוך השן עשויה לגרור בעקבותיה כאבים רבים, ובמידה והפגיעה אינה מטופלת ומחמירה, עשויה אף לגרום לנזקים קבועים בעצם השן. במידה ויש חשש להיווצרות בעיה מזוג זה, מומלץ לא להשתהות יתר על המידה ולגשת לקבל טיפול מאת מומחה לטיפולי שורש.

כיצד מבוצע הטיפול

מהלך טיפול של מומחה לטיפולי שורש לרוב זהה. מדובר על טיפול הנחלק לשלושה שלבים: בשלב הראשון מבצע הרופא פתיחה של השן ומבצע פעולות להשמדת הדלקת. בשלב השני ינקה המומחה את רקמת השן הפנימית לרבות ניקוי של תעלות השורש. בשלב השלישי והאחרון יבצע מומחה לטיפולי שורש מילוי לשן ויסתום אותה לחדירת חיידקים נוספים.

מומחה לטיפולי שורש

משך הטיפול

הזמן בו יארך הטיפול תלוי במצב השן. לכאן בטרם יתחיל הרופא לטפל, הוא יערוך אבחון של כלל הפה. אבחון זה יכלול לרוב שימוש בצילום רנטגן. לרוב הטיפול יעשה תוך הרדמה מקומית, בכדי למנוע מצב בו המטופל יחוש כאב מעצם הטיפול. טיפול של מומחה לטיפולי שורש יכול להימשך ביקור אחד או כמה ביקורים. במידה ומצב השן פגום במיוחד, ונוצר נזק גם לתעלות השורש, סביר שיומלץ למטופל לחלק את הטיפול למספר פגישות.

טיפושלי שורש בתל אביב

טיפים לבחירה

בכדי לבחור רופא שיטפל עבורכם בשיניים, כדאי להקפיד על כמה נושאים:

  • מומחיות – חשוב לדעת כי לא כל רופא שיניים מוגדר מומחה לטיפולי שורש. תחום טיפולי השורש הינו תחום ספציפי ברפואת שיניים, ודורש ידע רב וניסיון. לפני שאתם פונים אל רופא שיניים ומסכמים איתו על התחלת טיפול, חשוב שתוודאו כי אכן זה הוא תחום התמחותו.
  • מרפאה כוללת – כאשר מבצעים הליכי טיפול שורש יש צורך לא פעם לערוך בדיקות משלימות, לרבות צילומים. מומלץ לפנות אל מומחה אשר עובד במרפאה כוללת, כך שיינתן לכם מענה לכל שלב שיידרש במהלך הטיפול.